האם תוסף מזון אומגה 3 באמת חיוני לבריאות?

הנוכחות של תוסף מזון אומגה 3 על מדפי חנויות הטבע והבריאות יכולה להפתיע את מי שלא עקב אחר חביב חומצות השומן בעשורים האחרונים, אז למה באמת?

תוסף מזון אומגה 3 הוא מהנמכרים ביותר בשוק תוספי המזון העולמי. מה מיוחד בתוסף מזון אומגה 3 אשר הופך אותו למבוקש לא רק ע"י מטפלים אלטרנטיבית או "מכורים לבריאות" למינהם, אלא גם ע"י "פשוטי העם"?

קיצור תולדות אומגה 3 אומגה 3 תוסף מזון

חומצות שומן אומגה 3 נתגלו ונחקרו כבר בשנות הארבעים בעת שבריאותם השפירה של אסקימוסים עמדה כביכול בסתירה למזון עתיר השומן שלהם. "המזון עתיר השומן" היה שמן דגים(כלבי ים לוויתנים וכדומה) והשאר כבר באמת הסטוריה.

למעשה, תוסף מזון אומגה 3 מומלץ ע"י חלקים נכבדים של הרפואה הקונבנציונלית!

תועלות בריאותיות אומגה 3

אומגה 3 נקשר במחקרים לסדרה שלמה וארוכה (ארוכה מאוד) של תועלות בריאותיות, החל מסיכון מופחת ללקות בהתקף לב ומחלות לב ועורקים, הורדת לחץ דם גבוה, הורדת כולסטרול גבוה, סיוע בהפרעת קשב וריכוז אצל ילדים ועוד ועוד.

אומגה 3: איך זה עובד?

בניגוד לחלק גדול מתוספי המזון, אשר פועלים על חלק ממערכות הגוף, תוסף אומגה 3 פועל על מערכות הגוף ברמת התא!

אומגה 3 היא חומצת שומן המהווה את מעטפת התא האנושי. מעטפת התא היא זו שנותנת לו את הגמישות. גמישות התא אחראית על מעבר חומרים "טובים" ובריאים לתא, וחסימת מעבר חומרים "מסוכנים" או לא רצויים לתא.

שתי מלים על שמן דגים

שמן דגים, למרות היותו המקור הנפוץ ביותר לחומצות שומן אומגה 3, שנוי במחלוקת בעיני מטפלים רבים, בפרט כאשר מדובר בקבוצות כגון נשים בהריון, קשישים ילדים קטנים ועוד.

חלק לא קטן מהעניין הוא הזיהום הגובר באוקיינוסים, אשר עשוי בהחלט למצוא את דרכו לשמן הדגים.

נוכחות מתכות מתכות ומזהמים נוספים, גם אם במינון מוך, עלולה לצנן את התלהבותם של אלו אשר מעוניינים לשפר את בריאותם בלי לפגוע בה, שוב, גם אם המדובר במינונים נמוכים(מעוגנים בתקנים שונים), מאחר ואומגה 3 נצרך על בסיס קבוע ולאורך זמן.

 

לסיכום, תוסף אומגה 3 נחשב לתוסף מזון מהמובילים בתחום וזאת בשל תועלותיו הבריאותיות החד משמעיות.

שמן דגים, תוסף המזון המזוהה עם חומצות שומן אומגה 3 אינו תמיד מומלץ ע"י מטפלים רבים בשל הזיהום באוקיינוסים.

ייתכן מאוד די מדינת ישראל, באמצעות מכון ולקני, מצאה "מכרה זהב" של ממש בתחום.

מכון ולקני מצא מקור צמחי חדש לאומגה 3, כזה שחף מזיהומי האוקיינוסים, יציב מאוד ומכיל ויטמינים ונוגדי חמצון.