מידע כללי לפני שניגשים לטיפול בכינים

הילדים יוצאים מהבית ונכנסים למסגרת אחרי תקופה לא קצרה בבית שבה נדרשתם להעסיק אותם, לשחק איתם ולהשקיע מחשבה באופי הפעילויות שלהם. כעת אתם צריכים להתמודד עם תופעה חדשה שעוד לא הכרתם קודם, או שהספקתם לשכוח מתקופת הילדות שלכם. כינים. אם הילד חזר הביתה מהגן כשהוא מתגרד ללא הפסקה אתם בוודאי נמצאים כבר עם התיק ביד ועם מפתחות הרכב ביד השנייה, בדרך לבית המרקחת הקרוב ולצורך רכישת שורה של תכשירים שונים. רגע לפני שאתם עושים את זה, יש כמה דברים שחשוב להבין לגבי כינמת ולגבי דרכי הטיפול בה. בתור התחלה, חשוב שתבינו שכינים לא ניתן למנוע, אלא אם תצליחו לשכנע את הילד שלא לחכך את שיערו בשיערם של ילדים אחרים, אתגר של ממש כשהילדים משתוללים בחצר הגן ומשחקים להנאתם. זכרו שכינים לא מופיעות מעצמן והן גם לא נדבקות לראש בגלל שהוא מלוכלך או בגלל שהילד איננו שומר על היגיינה.

אל תאשימו את חיות המחמד 

כינים

בין המיתוסים המקובלים, נראה שרבים בוחרים להאשים את חיות המחמד שלהם כשהילד מתחיל להתגרד ועל ראשו מתגלות כינים. בפועל זה פשוט לא נכון. כינים אינן נצמדות לשיערו של הכלב וגם החתול איננו כוס התה שלהן, כך שאין כל סיבה לחשוש כשהילד מחבק את הכלב ומפגין אהבה, אלא להיפך. הילד לא יידבק מהחיה וגם לא ידביק אותה. מיתוס נוסף שכדאי להפריך בהזדמנות זו הוא המיתוס לפיו הכינים מתעופפות להנאתן כדי לעבור מראש לראש. המיתוס איננו נכון מסיבה אחת פשוטה – לכינים אין כנפיים. הדרך היחידה שלהן לעבור לראש אחר היא בזחילה, כך שרק מגע ישיר בין ראש נגוע לנקי הוא זה שיוביל להדבקה.

איך ניתן לטפל בבעיה?

לאחר שהבנו איך כינים עוברות מראש לראש (וגם איך הן לא יכולות לעבור) כל שנותר הוא למצוא טיפול בכינים שיאפשר ניקוי יסודי וטוב של הראש. ישנם לא מעט תכשירים בשוק אשר יאפשרו לכם לטפל בראשו של הילד כמו שצריך, והתכשירים הללו הוכחו כיעילים מאוד. שימו לב שאם הבעיה חזרה ואתם זקוקים לטיפול נוסף, תכשיר אחר עשוי להיות יעיל יותר, שכן הכינים מפתחות חסינות לחומרים מסוימים. בכל מקרה, לאחר שתשתמשו בתכשירים הללו, הוסיפו והשתמשו גם במסרק צפוף. המסרק יעזור לניקיון הראש באופן משמעותי והוא למעשה הכרחי, שכן התכשירים אולי יובילו להמתת הכינים ולחיסול הביצים, אבל הם לא ינקו את הראש. עם המסרק תפנו את הכינים מהראש לאחר שהתכשירים יעשו את החלק שלהם בתהליך. קחו בחשבון שטיפול בכינים דורש לרוב זמן, כך שייתכן שתצטרכו להשקיע יותר מערב אחד לצורך הטיפול. בנוסף, טיפול מוצלח איננו שולל את האפשרות שהילד יידבק שוב, כך שעליכם להישאר ערניים ולשים לב לחזרתו של הגירוד.