ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה היא אחד מניתוחי הפלסטיקה המפורסמים והנפוצים ביותר, הוא ניתוח פשוט באופן יחסי. הגדלת שדיים מתבצעת על ידי מנתח פלסטי מומחה ובאמצעות הכנסת שתלי סיליקון לפי המידה הרצויה של המזמינה והתאמת הגוף שלה לשתלים.

ניתוחי חזה – עקרונות כלליים

קודם כל, חשוב לציין שניתוח הגדלת חזה מתבצע רק לאחר הבשלה סופית של השדיים בסוף גיל ההתבגרות וברוב מוחלט של המקרים לא לפני. ניתן למצוא מקרים רבים בהם החזה מסיים לגדול רק לקראת סוף גיל ההתבגרות ולכן לא כדאי לקפוץ למסקנות פזיזות וניתוחים מבלי לקבל את תמונת המצב הגופנית האמיתית.

למרות זאת, ישנם מקרים בודדים בהם ניתן למצוא ניתוחי הגדלת שדיים גם לנשים מתחת לגילאי סוף ההתבגרות, וזאת בשל בעיות פרטניות או איזון סימטרי בין שני השדיים. בנוסף לאלה, חשוב להבדיל בין ניתוח הרמת חזה לבין ניתוח הגדלת שדיים, שכן אלו ניתוחים מעט שונים שמתבצעים באופן שונה ובהתאם לזה גם בעלי תוצאות אחרות לגמרי.

על הניתוח עצמו

הקִדמה של ימינו מאפשרת לבצע ניתוח הגדלת חזה באופן מהיר ופשוט יותר ממה שחשבתם. לפני ביצוע הניתוח עצמו, מגיעים אל הקליניקה, מבררים את הפרטים הטכניים של המזמינה את הניתוח, מבררים את הסיבה להגדלת החזה, מקבלים ייעוץ לגבי הטיפול המומלץ, ורק לאחר מכן קובעים תור לניתוח אם כך סוכם.

ביום הניתוח מגיעים אל הקליניקה זמן מה מראש, ולאחר מכן עוברים להרדמה מלאה. לאחר ההרדמה מתבצע הניתוח שבמהלכו מושתלים שתלי הסיליקון אל תוך השדיים. לרוב הניתוח אורך עד שעה ולעיתים אפילו חצי מזה. בסוף הניתוח הבחורה מתעוררת, מקבלת הנחיות מדויקות לגבי חזיות ספציפיות וטיפול בתפרים, ותוך כמה שבועות נגמר התהליך.

הגדלת חזה – פרטים חשובים

חשוב לציין כי לא כל בחורה בנויה לאותם סוגי שתלים ולאותו גודל שלניתוחי הגדלת והרמת חזה שתל בתוך החזה שלה. במהלך הבדיקות המקדימות לניתוח, המנתח הפלסטי עובר גם על רקמת השד ובודק את התאמתה לניתוח. בנוסף לזה, הוא בודק גם את עובי השריר, היקף בית החזה, מרחק בין השדיים וצורת בית החזה כולו.

סוגי השתלים הנפוצים ביותר הם השתלים בצורה האגסית והשתלים בצורה העגולה, כאשר כמו בכל דבר ישנו יתרון וחסרון לכל סוג של שתל. הצורה האגסית ניחנת במראה טבעי יותר שהולם את הצורה של חזה רגיל, כך שגם לאחר הגדלת שדיים החזה ייראה טבעי באופן יחסי. מצד שני, הוא יכול להתהפך ולאבד מצורתו.

שתל בעל צורה עגולה, גם אם יתהפך, ייראה באותה צורה ולכן הוא עדיף במידה מסוימת. הוא אמנם בעל מראה פחות טבעי מהשתל האגסי, אבל הוא עדיין נראה מעולה וישנם לא מעט גברים ונשים שמעדיפים דווקא את סוג שתל זה.

תהליך הגדלת חזה שמתחיל בייעוץ אצל מנתח פלסטי ומסתיים בשדיים כמעט חדשים לגמרי, הפך להיות תהליך שהוא לא רק נפוץ, אלא גם פשוט ויעיל. כיום, הגדלת שדיים היא לא רק נחלתן של העשירות והמטופחות, אלא של כל אחת שמעוניינת להוסיף קצת יותר נשיות ובטחון עצמי לחיים שלה.